Guess who’s back?

10. prosince 2013 v 18:50 | Meduza |  Meduza's world
OK, jsem zpátky a konečně mám čas něco napsat o stáží v Anglii, i když zmíním jen něco málo, kdybych měla napsat všechno, je z toho hotový román.


Přiznám se, že jsem skoro nefotila, radši jsem na všechno valila bulvy a snažila si všechno vrýt do paměti, ale několik málo fotek mám, většinou od spolužačky.

Nemám ráda cestování. Nejdříve jsem se vlakem dostala do Práglu, z hlaváku busem na letiště (btw, sekuriťáci ze mě dostali záchvat smíchu, ale neměla jsem žádné problémy projít kontrolou), letadlem do Londýna (kapitán mi při vlezu do letadla osobně pochválil epické vlasy), z Heathrow busem na Victoria Coach Station a pak busem 6 hodin do Plymouth.

Vstávala jsem ten den v 5 a omdlela do postele v 11 večer u host family, která byla mimochodem naprosto úžasná a díky "host mom" byl celý pobyt úžasný.

Co se týče ubytování, byla jsem se spolužačkou v poměrně zazobané rodině v zazobané čtvrti a bylo o nás víc než dobře postaráno. Měla jsem vlastní pokoj s obří televizí a měla k dispozici velkou sbírku filmů a hudby. Host mom vařila naprosto skvěle a zdravě (pro mě spešl vegansky) a hlady jsem rozhodně netrpěla. Ani mi nedovolila jí pomoct s úklidem, protože trvala na tom, abych si pobyt maximálně užila a měla z Anglie jen samé úžasné zážitky.

moje ložnice

V agentuře, která zprostředkovává pracovní pobyty, mi bylo nejdříve řečeno, že nesmím mít růžové vlasy ani piercingy a jestli to do pár hodin nenapravím, tak mě pošlou domů a všechny výlohy budou na mě. Byl to šok, zklamání a neuvěřitelně to rozzuřilo nejen mě, ale i moje spolužáky, učitelský doprovod a moje maminu.

Tak jsem si tedy vlasy usmažila peroxidem, měla na hlavě hnusnou peroxidní blond, což je opravdu skvělá vizitka kadeřnice, že…..v salonu mi druhý den řekli, že by jim růžové vlasy nevadili ani trochu a piercingy ať si nevyndávám, protože jsem stylista a mám být kreativní.


To mi řekl jeden z mých šéfů, který byl komplet potetovaný a prohlásil, že ta megera z agentury je úplně blbá a netolerantní pí…

Příští týden už jsem zas měla růžové vlasy, ale budu je ještě hodně dlouho léčit po zásahu 12% peroxidu.
Ta baba z agentury a můj druhý šéf byli vlastně jediní vyloženě zlí lidé, které jsem tam potkala (ten šéf vlastně nikoho nediskriminoval, on nenáviděl všechny rovnocenně, takže to vlastně bylo OK), jinak se mi už nic zlého nestalo, naopak byli všichni ke mně neuvěřitelně milí, okamžitě ochotní pomoct.

V salonu jsem se hodně naučila a zjistila, že v Čechách jsem sto let za opicema a že jsme víceméně ve všem zaostalí a mohli bychom se od Angličanů hodně učit zejména v oblasti mezilidských vztahů, slušného chování a péči o vzhled.

Několikatýdenní pracovní pobyt v cizí zemi vás naučí daleko víc, než když tam jenom jedete na dovolenou. Jsem za tuhle zkušenost neuvěřitelně vděčná.

Hodně se mi zlepšil mluvený projev, ke konci pobytu jsem si hodně lidí myslelo, že jsem ze severu Anglie, což mě potěšilo, že mě brali za rodilého mluvčího.

Na tamější životní styl jsem si zvykla až děsivě rychle, líbilo se mi, kolik toho nabízeli v obchodech (žádné odpadky jako u nás), jak se k sobě lidé slušně chovali a jak si mě nikdo nevšímá. Za celou dobu po mně nikdo nepokřikoval, neukazovali si na mě, nesmáli se mi, ani se mě nikdo nesnažil zmlátit, protože jsem tam vzhledově naprosto zapadala.

Je mi fyzicky zle, že jsem s téhle zemi. Chci se vrátit domů. Každou noc se budím a myslím si, že jsem tam a že vstávám do práce, pak se mi ale obraz před očima změní a já si uvědomím, že jsem tady. S každým nadechnutím mě píchne u srdce, i když to je tím, jak je tu otrávený a jedovatý vzduch, tam jsem astma neměla a mohla volně dýchat, tady každé ráno kašlu krev.

Pobíhala jsem po Dartmoor, viděla místo, kde se natáčel War Horse, byla v akváriu, chodila nakupovat (o úlovcích bude samostatný článek), zašla do vegan restaurace na vegan burger, pozorovala hromadu krásných alternativců (a že jich tam bylo hodně), no prostě to tam bylo úžasné.

se spolužáky před Buckingham Palace

Zjistila jsem, že jsem schopná se o sebe postarat v cizí zemi a uvědomila si, že je to tam pro mě jednodušší než tady. Docela dobře si dokážu představit, že bych strávila v Plymouth zbytek života.

Ovšem je neuvěřitelně těžké momentálně sehnat v Anglii práci, moje host mom pracovala na personálním a už vím, jak to tam chodí, když se někdo uchází o práci. Uvědomila jsem si, že moje výsledky jsou nedostatečné a že jsem vlastně nemožný flákač. Proto se budu snažit o 200 % víc, protože jedno vím jistě - nechci zůstat a umřít v Čechách.

Kdyby někdo měl konkrétní dotazy na stáž, životní styl, nebo cokoliv jiného, nebojte se ptát v komentářích, klidně ze všech dotazů napíšu článek.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lila lila | Web | 10. prosince 2013 v 19:12 | Reagovat

Jsem moc ráda že si to tam užila! S tím jídle souhlasím, já sip matuju jak sem v Londýně vlezla do jednoho bchodu a přišla si jako v říši divů. Dartmoor, safriš začínám ti jěště víc závidět. S těma pohledama přesně, já si chodila ulicema a nikdo se na mě pohoršeně nepodíval hned doma týjo vona má roztrahané punčocháče grr. Přesně taky se budu víc snažit! Mě by zajímalo jestli bylo nějak těžký tu stáž si zajistit, skoro všichni co znám a byly v zahraničí to právě měli takové blbé :/

2 Meduza Meduza | Web | 10. prosince 2013 v 19:23 | Reagovat

[1]: Dobře, v dalším článku detailně popíšu, jak jsem se na stáž vůbec dostala:)

3 Creepy cake Creepy cake | 10. prosince 2013 v 20:51 | Reagovat

Náš rodilý mluvčí říkal, jak je Česká republika hrozná v tom, že každej..čumí. V Anglii je to prý všem jedno a tvůj článek mě v tom utvrdil :)

Mě se moc líbí ta fotka, jak sedíš (jestli to jsi ty xD) na tom kanónu xD

Dnes jsem tě asi viděla, ale nejsem si jistá..i tak mě to potěšilo.

4 Nebožka Nebožka | Web | 10. prosince 2013 v 22:05 | Reagovat

Amen! Meduzka je zpátky a žije! Docela chápu tvoje rozčarovní z návratu sem, ale není všem dnům konec, třeba se tam zas vrátíš.
Ovšem odstavec o zákazu růžových vlasů a piercingů mě pobavil. Já nevím, to si paní z agentury představuje stylisty jako lidi v šedým kostýmku?! Fascinující a neuvěřitelné. U takovýho stylisty bych se teda asi dost bála, co kreativního mi asi může nabídnout.

Tvoje výsledky jsou nedostatečné? V jakým směru? Z toho, co jsem tu pochytila, jsem měla spíš dojem, že toho naopak umíš a zvládáš na výbornou dost.

5 Jane Jane | E-mail | Web | 11. prosince 2013 v 7:17 | Reagovat

Taky bych tohle někdy chtěla zažít. Jo, a achápu tvoje nadšení z toho, že tě považuju za rodilého mluvčího - já taky beru dodnes za největší ocenění mý angičtiny to, že se mě jednou nějakej Američan ptal, jestli nejsem z Anglie ;) :D

6 Meduza Meduza | Web | 11. prosince 2013 v 15:38 | Reagovat

[3]: Jop, to na kanónu jsem já:)
No jestli jsi viděla někoho, kdo má růžové vlasy, křiváka a martensky, tak jsem to byla já:)

[4]: No já si taky myslela, že mi to všechno docela jde, ale pak jsem viděla práci profi stylistů a sebevědomí mám na nule. A celkově mám málo profesních/jazykových certifikátů a praxe, vlastně jsem zjistila, že i když jsou tady moje výsledky nejlepší, tak tam je to málo.

[5]: Jop, taky to beru za nejlepší ocenění:)

7 Izobel Izobel | 12. prosince 2013 v 10:01 | Reagovat

Jestli nemáš ráda cestování, tak nevím co bys dělala,kdybys tam měla jet autobusem. :D Kolem dvaceti hodin.. Ale tak zas je větší ,,dobrodružství''.

O host family já tak růžově mluvit nemohu. První nás místo večeře vzala do KFC, tak nás dali jinam. Tam teda host mum vařila výborně, ale zas se s námi nijak moc nebavili krom prvního dne. No a tenhle rok jsem měla fajn rodinu, akorát tam většinu času nebyla. Tak jsem zvědavá na letošní rok. :)

Slečna/Paní z agentury zjevně měla mindráky sama ze sebe,nebo tak něco.. Co ti do toho sakra má co kecat.. To je jako by automechanik říkal doktorovi, jak léčit žloutenku..

Mimochodem v Plymounth a Dartmoor jsem byla také, koukám že agentury mají vybraná jen určitá města..:D

I já se nikdy nesetkala s nějakou kritikou, ani tou slušnější, že by se mě host family ptala, proč jsem tak oblečená. :)

Zajímalo by mě, jak to tam teda chodí s tou prací.. Jaké extra požadavky musíš mít?

Já bych také byla schopná žít v Anglii, ale asi ne celý život, ledaže bych tam měla rodinu. :) Mám i přes všechny ty vroubky ČR ráda. :)

8 Meduza Meduza | Web | 12. prosince 2013 v 17:50 | Reagovat

[7]: Tak to radši přežiju letadlo a inkvizitorské kontroly na letišti, než abych jela busem tolik hodin.
Ta babizna z agentury evidentně neměla ráda originalitu, ale pak už mě na pravidelných schůzkách vůbec nekritizovala, mám podezření, že jí to můj potetovaný šéf vysvětlil.
No a jak je to s tou prací - to bude v dalším článku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama